Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 356 komentarzy

Czas na odkrytą twarz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko przytomność ludzi, prawidlowe zachowanie i wywiązanie się z obowiązku wielu ochroniarzy powolanych przez organizatorów - prawdopodobnie zapobieglo wielkiej tragedii i jej następstw - jak lawiny aresztowań - a może i powtórki z roku 1981.

 Na filmikach stanowiących już dowody - slychać glosy ochrony, nawolujące do zachowania spokoju, do nie podchodzenia i nie rzucania czymkolwiek w Policję. Są to glosy stanowcze, ale i niemal blagalne - zdające sobie wielce sprawę, że tragedia wisi w powietrzu. 
Wcześniej - zanim nastąpila cala ta (?) i sami prości uczestnicy marszu, grzecznie zglaszali uzasadnione uwagi dotyczące interwencji Policji, w sprawie podejrzanych zachowań osób - glównie ukrywających swoje twarze pod maskami, lub szalikami. 
Takich podejrzanych osób - mlodych mężczyzn - kręcilo się po Warszawie wielu. Ja osobiście pierwszą taką grupę spostrzeglem jeszcze przed godziną 12 na Krakowskim Przedmieściu. Grupa ta przypominala wyglądem zbirów, oczekających na ofiarę. Zdziwilem się, gdy podszedl do nich Policjant w mundurze i rozmawial jak z kolegami. Być może byli to przebrani w cywilne ubrania Policjanci? ale jako, że ja im w dowody nie zaglądalem, przeto nazwalem rzecz po imieniu i tak, jak spostrzeglem i ocenilem w pierwszej chwili. Nie jestem przeciw występowaniu Policji w przebraniu - ale czy koniecznie muszą wyglądać na zbirów? Przecież to aż razi po oczach, a przechodnie zaraz umykają na drugą stronę chodnika, lub skręcają w inną ulicę - a może o to biegalo? 
Dobra - ci przynajmniej byli bez masek, nie wstydzili się pryszczy na twarzy i nie zachowywali się agresywnie. Stojali i tyla.
Przenieśmy się jednak w czasie i w miejsce gdzie doszlo do (?) i tu trzeba stwierdzić, iż pojawiają się wstydliwi Policjanci - glowy zakryte jak u Robin Hooda, a na twarzach dodatkowo Zorro. Dziś wiadomym jest, że nie tylko Policja bawila się w tym dniu w Robina i Zorra. Na fotografiach i filmikach ponoć są i inii, co pomylili daty i sądzili, że przyszli na Halloween.
Tylko w tym przypadku to Halloween moglo się skończyć krwawo! Nie sposób bylo rozeznać kto z Policji, a kto nie - co moim zdaniem utrudnialo pracę ochronie marszu - wprowadzilo zamieszanie - a jednocześnie i zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników marszu - w którym to byly i male dzieci. 
Apeluję za tym do ludzi, którym jeszcze nie odbilo i mogących zmienić prawo, by zakazać i to w trybie przyspieszonym zakladania komukolwiek masek na twarz, przy tego typu uroczystościach - bez wyjątków - a jeśli pojawi się ktoś w masce, lub w inny sposób będzie próbowal ukryć swoją twarz - taka osoba powinna zostać zatrzymana - dotyczy to też Policji. A jeśli ktoś ma coś do ukrycia - to niech zostanie we wlasnym domu - tu nie powinno być miejsca na Halloween.
Gdyby nie maski - nikt by nie zadawal dziś pytań - kto? Co? i jak?
Do Pana Grzegorza Mozgawy:
Fakty umieścily Pana wypowiedź broniącą kolegów, jak i podkerślającą, że nie ma ustawy zabraniającej zakrywania twarzy - ja dodam, że nie ma też ustawy zabraniającej sprawdzania tożsamości osób, które zakrywają twarz i nie znają znaków rozpoznawczych znanych tylko Policji. Pana wypowiedź z faktów skomentuję jednym zdaniem - swój za swoim stoi. Tylko, że spoleczeństwo nie placi podatków po to, by swój bronil swego. Naród Polski ciężko na to pracuje, by utrzymać Policję - Naród Polski - nie wladza.
Moim zdaniem - zdaniem czlowieka który tam byl - praca Policji byla fatalna - a bandziory z zakrytymi twarzami robili co chcieli i zrobili.
Edward Snopek 

ZORRO 1

ZORRO 1

ZORRO 2

ZORRO 2

ZORRO 3 

ZORRO 3 Sygnal

ZORRO 4 SYGNAL - LUB CHLOPCZYK WIETRZY sobie rozpalony piecyk

ZORRO 4 a może gorąco mu pod czachą?

ZORRO 5 NO CO JEST? ZACZYNAMY!

ZORRO 5 zaczynamy

ZORRO 6 - noga od krzeselka w ręku tego chlopczyka, pochodzi z - Aleje Jerozolimskie - Bar Maja - a bynajmniej to tam polamano krzeselko - a patom chlopcy grzecznie pobiegli w kierunku Marszalkowskiej. Lamanie krzeselka widzialem na wlasne oczy - grupa grzecznych chlopców przybiegla od strony Dworca Centralnego - pomyślalem sobie wówczas - zaraz zacznie się ................. i tak się stalo. 

ZORRO 6 z nogą od stolka - noga pochodzi od krzeselek polamanych w Alejach Jerozolimskich - Bar Maja

fotografie - pochodzą - od 1 do 5 - z filmiku - autor Solidarni 2010 Bialystok

foto 6 - Fakty

Umieszczenie tego postu - fotek - poprawek - to droga przez prawdziwą mękę.

KOMENTARZE

 • Ta władza szczerze nas poinformowała, że nienawidzi Polski, polskiej niepodległości i Polaków.
  Więc subtelności co tam nosić na głowie, a co nie, nic nie mają do rzeczy. Oni jasno już wyartykułowali - Polacy zabijemy was tylu ilu tylko zdołamy.
 • @autor
  Popieram wydanie zakazu chodzenia na demonstracje, w maskach, czy kominiarkach na twarzach. Właśnie zasłanianie twarzy sprzyja prowokacjom. I to jest bezprzecznie udowodnione, że ktoś kto się boi, prowokatorzy czy babndyci, nie chcą być rozpoznawalni.
  Odnośnie policji w maskach, to jest zastraszanie społeczeństwa. Nawet za najgorszych lat poprzedniej żydokomuny ubowcy, milicja, zomo, nie nosili masek.
  Umundurowani policjanci powinni mieć wyrażne znaki rozpoznawcze na mundurze w postaci wyrażnego napisu POLICJA i czytelny NUMER SŁUŻBOWY. Policjantom niemundurowym winien być wydany zakaz noszenia kominiarek i metalowych teleskopowych pałek. A wogóle, jak to jest, że władza mieniąca się demokratyczną zezwala bić ludzi metalowymi prętami a metalowa pałka teleskopowa jest właśnie takim prętem. Nawet tak zwani antyterroryści nie powinni nosić kominiarek, ponieważ anonimowość sprzyja bezprawiu. A pochopne użycie broni gładkolufowej wobec bezbronnego tłumu winno być z całą stanowczością karane. Władza bijąc na oślep i strzelając do społeczeństwa, utraciła swój mandat do jej pełnienia. Jeżeli władze obecne będą dalej starały się zastraszać polskie społeczeństwo, to muszą sie liczyć z odwetem ze strony Polaków.
 • kolejne zakazy....
  mnożenie zakazów.
  Jak nie będzie wolno w maskach to wymyśla coś innego. Zakaz filmowania dla przykładu, albo konfiskata sprzętu. Zakazy to nie jest sposób. Teraz można było z łatwością rozpoznać prowokatorów właśnie po kominiarkach a mimo to nikt ich nie wyłapał. Nie tędy droga.
 • Niestety, jeżeli mamy kiedyś mieć marsze spokojne to trzeba co roku coś udoskonalać organizacyjnie, wymogami od uczestników
  Zakaz zasłaniania twarzy, to chyba oczywiste i to nie tylko kominiarki, ale kaptury, ciemne okulary, chustki, szale na twarzy. Jeżeli zimno to można czapkę sobie założyć i zapiąć pod szyją kurtkę :) Dalej zakaz petard, rac i całego tego SZAJSU tak naprawdę nie do zniesienia, całkiem niepotrzebnego, kupcie sobie za to coś pożytecznego, albo podarujcie kasę potrzebującym.

  Wystarczą barwy narodowe, zamiast szali to np szarfy i czapki kibicowskie, to wspaniałe ubarwienie, do tego cudowne w przekazie, widowiskowe formacje rekonstrukcyjne z całej historii od czasów sprzed Mieszka I. Mogą być poczty sztandarowe, praktycznie każde środowisko takie ma od jakichś OSP poczynając. Dałby im Pawlak jechać na MN...

  Żadnego rzucania czymkolwiek (poza KWIATAMI) do policji, ograniczenie nawet napinek słownych, bo ci biedni policjanci są jak robocopy naładowani agresją i to być może wspomaganą farmakologicznie. Nie dam głowy że nie, to tylko typowe w szkoleniu nawyki, pranie mózgu i strategia wroga? Czego ich uczą!!!??? Ludzie na MN nie są wrogiem, to jakaś paranoja całkiem, odwrócenie zadań policji, misji państwa. To podważa ich sens, lepiej opłacać komercyjne agencje ochrony. Taniej wyjdzie niż utrzymanie państwowej armii policji prewencyjnej. Ochronie komercyjnej zapłaci się od spokoju, a nie od interwencji i sztuki złapanych, rannych, zabitych w końcu...

  Siły tzw Straży Niepodległości muszą być zwielokrotnione, bardzo widoczne dookoła zgromadzeń, kamizelki jaskrawe np biało czerwone żeby nie straszyli, nie psuli wizualnie efektu, ci ludzie powinni być rośli, wytrzymali psychicznie i gotowi zasłonić swoim ciałem tych w środku przed plastikowymi kulami policji jakby co. W razie interwencji policji mają ją zatrzymać biernym oporem, taki mur falangi o który rozbiją się pały zomo. Oczywiście głównym zadaniem ma być wyłapywanie bojówek, prowokatorów kimkolwiek będą i dokumentowanie tego też, bo prowokatorów trzeba namierzać i wpisywać na internetową listę hańby, zdrady.

  To i tak nie zatrzyma policji, oni sobie poradzą o ile będą takie zamówienia polityczne, a takie zawsze będą nawet jeżeli zacznie rządzić PIS za parę lat. To haniebne co robi policja, sytuacja eskaluje, w końcu będą rozruchy jak Grecji, Francji, Niemczech itd Policjanci będą płonąć żywcem obrzucani benzyną, będą płonąć pojazdy policji, kosztowne polewaczki itd a bojówki będą przygotowane do wojen ulicznych z policją, np kwestia pozyskiwania bruku, improwizowania ze wszystkim co posłuży do walki z policją, przykładowo jakieś metalowe i drewniane elementy, czy pozyskane z rozbitych samochodów narzędzia, gaśnice itd.

  Do tego prowadzi reżimowa, totalitarna, nienawidząca szczerze Narodu Polskiego władza zlecająca napadanie na pokojowe marsze!!! Im policja surowsza, tym tłum bardziej eskaluje, w końcu będzie strzelanina broni ostrej, huk granatów, ładunków wybuchowych i morza ognia z benzyny.

  Nie muszą prowokować policyjni prowokatorzy, za to wezmą się prawdziwi tajniacy ze służb już bez kamizelek i policyjnych akcesoriów, taktyki. To mogą być pozyskani przez policję-służby nasi ludzie ze środowisk kiboli i innych. Na każdego jest hak, można zastraszyć, przekupić, zrobić TW. Wreszcie bojówki lewackie, służb Izraela i innych państw oczywiście złożone z naszych obywateli.

  Policja powinna być ze 100 metrów przynajmniej od marszu poza zasięgiem kamieni, nawet proc. Policja ma CHRONIĆ marsz przed atakami z zewnątrz, bo takowe będą ze strony lewaków itd I mniej policji, nie jest taka armia wcale potrzebna, MN jest nastawiony pokojowo, jest projektem coraz bardziej politycznym i nikomu nie zależy na rozruchach.

  Propaganda mediów i "autorytetów" szczucia na "faszystów" doprowadzi do tego że jakiś oszalały lewak, anarchista, pedał, żyd itd rzuci w końcu w MN jakąś wiązkę granatów z okna, ta mowa nienawiści do tego doprowadzi. Albo zrobią to obce służby, ich agent, człowiek najęty. To żywcem przypomina cyrk sprzed 10 kwietnia 2010. Idzie nowa tragedia.
 • Konieczne jest
  aby organizatorzy marszu wystąpili z prośbą do policji o legitymowanie zamaskowanych osobników idących w tłumie demonstrantów. MN z założenia jest marszem pokojowym więc nie ma żadnego uzasadnienia żeby ktoś a priori zakładał, że może być szykanowany z jakiegoś powodu jeśli odsłoni twarz. Demonstrantów w kominiarkach i maskach była znikoma ilość w porównaniu z całością MN więc nic by się nie stało gdyby ich nie było z powodu ich obaw o jakieś szykany. Ogłaszając marsz organizatorzy mogą zastrzec, że nie życzą sobie obecności zamaskowanych osób i uprzedzić potencjalnych chętnych że nie będą mile widziani i będą legitymowani przez służby porządkowe.
 • @Autor
  Już niedługo doczekamy czasów, że tak jak drzewniej bywało ludzie będą krzyczeć na widok PO(mi-)licjanta:

  GESTAPO !!!! GESTAPO !!!! GESTAPO !!!!

  Historia jak widać lubi się POwtarzać?

  Pozdrawiam.
 • .
  Wnioski zawarte już w samym tytule są całkowcie błędne, zresztą oparte na błędnych załozeniach, że to one miały wpływ na prowokacje.

  Zamaskowana twarz już teraz jest podstawowym narzędziem walki z policyjno-sądowymi szykanami, więc kto chce ten może wybierać bez lub z zasłoniętą twarzą.

  Kto chce ten wybór odebrać ten działa na niekorzyść ruchu narodowego. Jest to trwałe zachowanie pewnej grupy, która nazywa siebie narodową, ale jest poza organizatorami marszu.
 • @korwinista 12:45:16
  Jesteś idiotą, jak zresztą wszyscy korwiniści. Tak, tak do policji należy wciąż występować o wszystko, ona wszystko załatwi jak trzeba, a nawet bardziej (szczególnie jeżeli dostanie wyraźne rozkazy zrobienia dymu).
  Powinieneś też wystąpić do policji o stałe pilnowanie twojej żony bo nigdy nic nie wiadomo. Oni na pewno dobrze ją upilnują, a i dzieci będą mądrzejsze.
 • @OHV 14:09:48
  Rozumiem argumenty, ale ludzie obawiający się policji nie powinni w ogóle pojawiać się na zgromadzeniach. Ruch narodowy to nie tylko ulica.
 • @Marek Kajdas 22:29:41
  Ludzie obawiający się policji? O co chodzi?

  Na razie mamy popis autora bloga w postaci wspierania zakazu zasłaniania twarzy, co oczywiście nigdy nei będzie dotyczyć policji, chyba tylko po to by do końca obezwładnić manifestantów grożbą sankcji prawnych, bo każdy zostanie bezbłędnie zidentyfikowany jeśli tylko nie podporządkuje się choćby do najgłupszego rozkazu policjanta w kominiarce -rok temu mieliśmy pokaz tego jak wygląda to w praktyce: pobity do więzienia, bandyta dostaje 300zł zadośćuczynienia.
  Trzeba być mało spostrzegawczym mówiąc dyplomatycznie, by nie kojarzyć kontroli przed wyjazdowych, żądania list pasażerów, fotografowania jawnego i ukrytego podróznych z tym postulatem.
 • @OHV 23:05:26
  Dokładnie tak, policja i tak twarz będzie mogła zasłaniać, a nawet będzie musiała skoro to są wywiadowcy na co dzień jako tajniacy rozpracowujący przestępców (dla nich pokazanie twarzy na tubie, to koniec tej roboty).
  Natomiast prawda jest taka że narodowcy nieraz twarze powinni i będę zasłaniać, aby być skutecznymi w akcji. A akcję mogą być różne, różniste.
 • @Czartoryski 21:46:29
  //dopoki zaraza sie nie wypali powinien obowiazywac zakaz zaslaniania twarzy, co znaczy policja bez masek.//

  Tak, ale nie zakaz usankcjonowany prawem, ale ogłoszenie przed Marszem, że nie zasłaniamy twarzy, a kto zasłania, ten jest prowokatorem i niech się liczy z sankcjami. Z Policją należy się umówić, że wszystkich z maskami natychmiast aresztują.

  Następny punkt regulaminu Marszu- nie przynosimy żadnych petard i tym podobnych. Kto rzuca czymkolwiek uznany jest za prowokatora.

  I obowiązkowe różańce. Kto nie ma różańca, ten nie jest patriotą- to chyba oczywiste w Polsce. Jak flaga, to i różaniec, bo Bóg i Ojczyzna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031