Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 356 komentarzy

Wielka milość Panów Giertychów do postaci Józefa Pilsudskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto pod kim dolki kopie, ten .......

"Przemyślenia"

Tylu tu do mnie ludzi zagląda, że warto zastanowić się nad napisaniem powieści p.t. "Samotny bialy żagiel" i wydać ją w nakladzie jednego egzemplarza, choć i to może okazać się za wysoką cyfrą.  Postanowilem więc pisać wlasne przemyślenia - to, co akurat mam na muszce karabinu i na co mam akurat ochotę. Nie ma już dla mnie znaczenia - jak to zostanie odebrane i ocenione, bo jak wspomnialem, tu u mnie pustynia - pelno wokól piachu, a o zdziebku trawy zostalo jeno wspomnienie. To tyle na początek.   

"Józef Piłsudski był nie tylko niemieckim agentem, ale też pozbawionym skrupułów mordercą, który nie zawahał się wydać rozkazu zabicia prezydenta Narutowicza"

Tak ponoć napisal Jędrzej Giertych w swej rewelacyjnej - opisującej jedynie prawdę i tylko prawdę książce z 1987 r. "O Pilsudskim" (wydaje mi się, że wiedzę na ten temat dostarczala mu Moskwa - bo aż czyć w tym czerwoną źródlaną wodę).
Jędrzej Giertych czlowiek z pięknym życiorysem, ale do czasu - jak w przyslowiu. Popada w konflikt z Tadeuszem Bieleckim  - krytykuje KOR (tu jest punkt w którym się zgadzam), ale potem popiera inną czerwoną nogę (jeszcze gorszą) - Wojtka i wprowadzenie stanu wojennego, w którym widział ratunek przed interwencją radziecką? może nie wiedzial, że kacapy byli tu od 1944 i nie wyszli stąd? czasami u ludzi wybitnie wyksztalconych może nie-zaiskrzyć żarówka pod czachą. 
Musial jednak wiedzieć - na pewno Pan Maciej Giertych tę wiadomość jakimiś kanalami przekazal starszemu - wszak obaj poparli Wojtka i stan wojenny.
A gdyby tak, Wojtek poslal obu tych Panów do Kopalni Wujek i dal im RKM - strzelali by do górników w imię mniejszego zla, nacisnęli by spust? 
Pan Maciej w latach 86-89 przewodniczyl radzie państwa ludowego przy krwawym wojtku - pewnie nie widzial, że wojtek kuma się z bylym KOR (który to tak Panowie Giertychowie wcześniej krytykowali) - krótkowzroczność? nie, to nie mogla być krótkowzroczność, gdyż  Maciej aż blagal, by nie rozluźniać ręki trzymającej się mocno sovietów. W roku 1989 zaklada Pan Maciej Stronnictwo Narodowe - a w roku 2004, jako demokrata dostaje się wreszcie do Europarlamentu. W 2005 otrzymuje poparcie Młodzieży Wszechpolskiej (ciekawe, czy ci mlodzi ludzie wiedzieli co poparli?) jako kandydat na Prezydenta.  
Obecnie  slyszalem, że tym razem Pan Roman Giertych staje w obronie Donalda i jewo kamandy? glosi, że - W tej chwili trwa "love story" pomiędzy Radiem Maryja i PiS. Czy to zazdrość, czy zlość nim miota?
Konstatując na koniec .... - albo nie -  zadam kolejne pytanie?
Czy Panowie Giertychowie klamali nazywając Józefa Pilsudskiego mordercą i zdrajcą? a może zrobili to na polecenie wschodniego brata?
 Nie w smak wychowankom Panów Giertychów Pierwsza Brygada - i nie chodzi tylko o moje wykonanie,  ale o wszystko co z Legionami i Pilsudskim jest związane - ale patrząc na to poparcie Panów Giertychów Moskwy i stanu wojennego - poklepywanie krwawego wojtka - który to z KOR do stolu zasiadl - to i nie ma się co dziwić.
Mam obawy, że Panom "G" nie Polska na sercu leżala i leży  - z takimi ludźmi nie jest mi po drodze i niech lepiej idą wlasnymi drogami - a Dziadek Pilsudski dalej w centralnym w punkcie domu zasiada  - na przekór czerwonym, tęczowym i innym pokrewnym wyznaniom.

KOMENTARZE

 • Autor
  Widze, ze kolega chyba tak z nudow pojechal, po bandzie...

  Porownywac Romka do dziadka, to jakas abberacja umyslowa.To dwa rozne swiaty.Szanowny Pan Jedrzej pewnie sie w grobie przewraca,patrzac co jego wnuczek wyrabia.

  Co do ksiazek mosci Panie...

  "O Pilsudskim" - to taka wersja super light,dzisiejszy bryk, ze tak porownam.Zapomnial Pan powiedziec o trzy tomowym tomiszczu, bardzo dobrze udokumentowanym "Jozef Pilsudski 1914-19"...Nie mozna, szanowny Panie, nazwac tego propagandowka bo sie nie da.Jest taka tez zasada, ze zanim czlowiek wypowie sie na temat, powinien sie zaznajomic ze sprawa.W tym wypadku przeczytac rzeczone pozycje.Nie bede sie spieral, ile Giertych mial racji w swych wywodach, fakt jest faktem, jest tam sporo smierdzacych spraw dotyczacych Pilsudskiego.Najgorsze co moze byc, to robic z kogos IKONE, i SWIETO KROWE...A tak sie sklada, ze Pilsudski jest pod specjalna ochronka w tym temacie, i wszelkie odstepstwa od tego sa uwazane za jakies swietokradztwo....To nie sluzy PRAWDZIE, ani jej poznawaniu.

  Co do Stanu Wojennego.Coz mylil sie...Ale tylko jesli chodzi o Jaruzela, i o interwencje sowiecka....Bo z reszta, mial absolutna racje.Kolejne lata, i dzisiejsza sytuacja to potwierdzaja.

  Macieja Giertycha bronic nie zamierzam, choc specjalnie nie ma sie o co czepiac.W tej oslawionej radzie przy Jaruzelu, siadal tez np. Wladyslaw Sila-Nowicki, i jakos nikt mu z tego powodu wyrzutow nie czynil...Pozniej zostal jedna z twarzy OKP...Tak wiec, nie przesadzajmy.Widze w tym tekscie chec dokopania przeciwnika ideowym.No i zawsze koronnym argumentem ma byc, ta wszechpotezna agentura sowiecka niczym masoneria i zydostwo w jednym.Dajcie ludzie spokoj....Naprawde:)
 • Od niemal
  stu lat rządzi nami agentura. czas z tym skończyć.
 • @cziken1 23:53:19
  Docent Kossecki twierdzi, że Jędrzej został zwerbowany przez masoński wywiad sanacyjny po zamachu majowym i skierowany do tworzenia pseudo-ruchu narodowego na wypadek gdyby Polacy nie dali się rozebrać w roku 1939-tym i zaczęli krwawo rozliczać sanację za zdradę. Niestety, rozbiór poszedł zbyt gładko i polskie goje nie były zainteresowane utworzeniem adekwatnych struktur, które by masonom wydłubywały oczy, urywały jaja i wybebeszały bebechy. Struktura Jędrzeja Giertycha okazała się niepotrzebna i znalazł się na emigracji w biedzie. Usiłował się przypomnieć masonerii za pomocą swojej niby-pracy doktorskiej w której ujawnia dzieje swojej rodziny. W tej pracy stwierdził, że pochodzi od agenta Cromwella i Komenskiego Martina Gerticha, jego przodek organizował też masońskie powstanie antypolskie w roku 1848-mym w Wielkopolsce. Pracy nie obronił, ale poprawił się los jego dzieci, które zrobiły kariery w oparciu o służby sowieckie i watykańskie. Został rozszyfrowany nie tylko przez Kosseckiego, ale również przez Mariana Barańskiego, warszawskiego prawnika. Biedniśmy my, Polacy. Taką plątaniną powiązań powiązani, zniewoleni, ogłupieni...
 • @cziken1 23:53:19 GIERTYCH MIAL RACJE ZE POPARL STAN WOJENNY, PIEJE GEJCZIKIN?
  RE: "O Pilsudskim" - to taka wersja super light

  --- Znaczy, ze wedlug ceibie, gejczikin, to betka co tam Giertych wypisuje o Marszalku?

  RE: trzy tomowym tomiszczu, bardzo dobrze udokumentowanym "Jozef Pilsudski 1914-19"...Nie mozna, szanowny Panie, nazwac tego propagandowka bo sie nie da.

  --- Znaczy, ze twierdzisz, ze to "tomiszcze" zawiera jakas straszliwa prawde o Marszalku? Konkretnie jaka to rzekoma prawda? Wal, gejczikin, nie cykaj sie. No wiec, co to za prawda?

  RE: Najgorsze co moze byc, to robic z kogos IKONE, i SWIETO KROWE...

  --- Wiec wedlug ciebie ktos robi z Marszalka ikone i "swieto krowe"? Konkretnie kto?

  RE: A tak sie sklada, ze Pilsudski jest pod specjalna ochronka w tym temacie,

  --- Kto go tak niby ochronkuje, i w jakim temacie?

  RE:i wszelkie odstepstwa od tego sa uwazane za jakies swietokradztwo....

  --- Wszelkie odstepstwa od czego sa uwazane za jakies swietokradztwo? A kim jest ten co je uwaza za swietokradztwo?

  RE: To nie sluzy PRAWDZIE, ani jej poznawaniu.

  --- Co nie sluzy i jakiej konkretnie prawdzie? Powiadasz, ze prawdzie sluzy nie szacunek dla wielkiego czlowieka ale oczernianie go?

  RE: Co do Stanu Wojennego.Coz mylil sie...Ale tylko jesli chodzi o Jaruzela, i o interwencje sowiecka....Bo z reszta, mial absolutna racje.

  --- Jaka mial racje? Czy taka, ze popieral ten "stan"?

  RE:Kolejne lata, i dzisiejsza sytuacja to potwierdzaja.

  --- W jaki sposob one to rzekomo potwierdzaja?

  RE: Macieja Giertycha bronic nie zamierzam,

  --- Ale go bronisz, prawda?

  RE: choc specjalnie nie ma sie o co czepiac.W tej oslawionej radzie przy Jaruzelu, siadal tez np. Wladyslaw Sila-Nowicki,

  --- Znaczy, ze twierdzisz, ze poniewaz w tej "radzie" zasiadal Sila-Nowicki, wiec to, ze zasiadal w niej Giertych, bylo dobre?

  RE: Tak wiec, nie przesadzajmy.Widze w tym tekscie chec dokopania przeciwnika ideowym.

  --- Znaczy, ze widzisz w tym tekscie chec niesprawiedliwego potraktowania przeciwnika? Gdzie te chec tam konkretnie widzisz? Wskaz.

  RE:No i zawsze koronnym argumentem ma byc, ta wszechpotezna agentura sowiecka niczym masoneria i zydostwo w jednym.

  --- Gdzie konkretnie ta "wszechpotezna agentura sowiecka" "mabyc" "zawsze koronnym argumentem"? Wskaz.

  RE:Dajcie ludzie spokoj....Naprawde:)

  --- Z czym ludzie do ktorych sie zwracasz (kto to?) mieliby dac spokoj naprawde? A z czego sie tak cieszysz?

  Gejczikin, czy ty jestes z komuszej czy esbeckiej rodziny?
 • @korwinista 02:40:58
  "Od niemal
  stu lat rządzi nami agentura. czas z tym skończyć."

  I zapewne zamienic tamtych agentow na agenta Janusza K.? :)
  Nie badz smieszny pajacu, spinasz sie, ze agenci nami rzadza, a nie widzisz tego, ze twoj guru to laleczka na baterie. Zagraniczne baterie.
 • Szanowny Autorze
  W celu dokształcenia się w temacie ,,Piłsudski, agent i morderca?" polecam panu książkę Piotra Kowalskiego ,,Generał Brygady Włodzimierz Ostoja-Zagórski (1882-1927). Toruń 2007.
 • @Bożan 10:12:05 OSWIEC NAS, BOZANIE :)
  RE: W celu dokształcenia się w temacie ,,Piłsudski, agent i morderca?" polecam panu książkę Piotra Kowalskiego ,,Generał Brygady Włodzimierz Ostoja-Zagórski (1882-1927). Toruń 2007.

  --- I co, czy w tej ksiazce podane sa dowody, ze Pilsudski byl agentem i morderca?

  Jesli tak, przedstaw je tutaj, "doksztalc" nas. Potrafisz?
  :)
 • @autor
  O Giertychach można wiele napisać. Faktem jest, że po II WŚ popadł w konflikt z emigracyjnym SN.
  Jeśli ktoś jest zainteresowany głębiej tematem polecam przeczytać:
  "Prawica czy obóz narodowy" - konflikt między Jędrzejem Giertychem a kierownictwem Stronnictwa Narodowego o następstwo po Romanie Dmowskim -- Wojciech Turek (Gdańsk).
  Oczywiście Giertych wybrał drogę tzw. endekokomuny i historia rozliczyła go za to. Nic nie udało mu się dzięki temu osiągnąć. Przegrani nie zasługują na to aby ich naśladować. Również opublikowałem na NE tekst o tym
  http://frasobliwy.nowyekran.pl/post/76960,krotki-traktat-o-endekokomunie

  "Józef Piłsudski był nie tylko niemieckim agentem, ale też pozbawionym skrupułów mordercą, który nie zawahał się wydać rozkazu zabicia prezydenta Narutowicza"
  Z tą śmiercią Narutowicz to ewidentnie popłynął jednak i bez tego Piłsudski ma na swoim koncie wiele śmierci przeciwników politycznych.
  Nikomu mam nadzieję nie zależy na odgrzewaniu starych konfliktów, jednak pamięć historyczna musi przedstawiać prawdę i o tą prawdę należy walczyć.
  Warto przypomnieć,że poza doprowadzaniem do śmierci 379 Polaków, ofiar zamachu majowego, Piłsudski ma na swoich rękach krew polskich patriotów i zasłużonych żołnierzy. Reżim sanacyjny zamordował gen. Rozwadowskiego, gen. Zagórskiego, kontradmirała Zierkowskiego, gen. Jaźwińskiego, gen. Franka, gen. Hempela. Prześaldowano generałów Hallerów, gen. Sikorskiego. W twierdzy przeskiej katowano Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego, Hermanna Liebermanna, Aleksandra Dubois. W obozie w Berezie Kartuskiej znęcano się na przeciwnikach politycznych i mniejszościach narodowych.
  Wyrzucenie po zamachu majowym 107 oficerów, w tym ludzi takiego formatu jak Józef Haller, Tadeusz Rozwadowski, Włodzimierz Zagórski, Stanisław Haller, Władysław Sikorski, było ciosem, z którego polskie wojsko się nie podniosło. Ludzi, którzy dysponowali nowoczesną myślą wojskową, zastąpiono miernotami pokroju gen. Dęba-Biernackiego.
  "Warto również wspomnieć o niebywałym wręcz wydarzeniu.
  Po śmierci Marszałka Piłsudskiego (12 maja 1935 roku) Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową. Jednocześnie do ówczesnych władz polskich wysłał depeszę kondolencyjną oraz jeden jedyny raz oficjalnie uczestniczył we mszy św. za duszę zmarłego, zamówioną przez pracowników ambasady polskiej w Niemczech w kościele św. Jadwigi w Berlinie. W uroczystościach pogrzebowych w Polsce uczestniczył zaś marszałek III Rzeszy Hermann Goring. Tuż po wkroczeniu wojsk niemieckich do Warszawy 1939r. Wermacht wystawił wartę honorową przy grobie Marszałka Piłsudskiego."
  "W tej chwili trwa "love story" pomiędzy Radiem Maryja i PiS. Czy to zazdrość, czy zlość nim miota? "
  Myślę, że akurat w tej kwestii Giertych ma rację. Realnie patrząc PiS zabiega o względy Kościoła ze względów politycznych a nie moralnych czy innych.
 • Bardzo mi milo,
  że aż tyle osób zajrzalo na tę moją pustynię - jest to dla mnie wielkim zaskoczeniem - więc dziękuję.
  To co napisalem - dotyczy sprawy zaśpiewanej prze-ze-mnie pieśni p.t. "Pierwsza Brygada" - na YouTubie w komentarzach, ktoś umieścil obraźliwy komentarz pod adresem Józefa Pilsudskiego - nazywając go żydomasonem - mordercą gen. Rozwadowskiego itd.
  (Komentarze już usunąlem, jak i zablokowalem dodawanie nowych)
  I tak rozgorzala wielka bitwa. Jako, że jestem za lączeniem sil prawicy w jeden Wielki Patriotyczny Blok (nie będę kryl, że wielce szanuję Ojca Rydzyka) - próbowalem iść drogą lagodną - ale nie da się prowadzić zdrowej polemiki z ludźmi nasączonymi do szpiku kości nienawiścią. Nie jestem historykiem i nie piszę prac historycznych, ale to nie oznacza, że nie sięgam za takie prace. Już w latach mlodości lubialem zbierać Tygryski - w 90 procentach potworna propaganda i zaklamanie - czasami, aż chcialo się plakać i czasami nachodzila mnie też taka myśl - Co za k.... to pisal, jaka czerwona psia męda? ile takiemu zaprzańcowi placą?
  Lubialem te zaklamania odwracać. Ciężko bylo wówczas o slowa prawdy - ludzie się bali - nie każdy byl traktowany jak czerwony odlam Adama M., czy Jacka K.).
  Będąc mlodym chlopakiem - w latach siedemdziesiątych - pragnąlem stworzyć wraz z dwoma innymi harcerzami organizację, która by w jakiś sposób dala komuchom po dupie. Plany byly wielkie - od wykopania Bieruta, po zniszczenie pomnika Felusia Dzierżyńskiego. Aby bylo śmiesznie, przyjeliśmy nazwę "MOST" (Mlodzieżowa Organizacja Sadystyczno Terrorystyczna). Z wielkich planów nic nie wyszlo - a szkoda, bo mialem już materialy, by Felusia poslać do ziemi.Tak Panie Niesiolowski - nie tylko Pan chcial wysadzać pomniki - byli jeszcze inni.
  Mialem też pistolet - maly i bez amunicji. Odkryla go jednak Matka i przepadl - a potem prośby Matki itd.
  Dziś kupa zaprzańców, siedzi jeszcze wysoko - a jak nie oni to ich plody, którym pootwierano bramy do karier. Dobrze tacy mieli za PRLu i dobrze mają się i dziś - i tak wygląda oblicze Nowej Polski? Co to za Polska? ilu mamy Polaków u wladzy? Wszystko sterowane obcymi lapami - Grzegorz Braun świetnie to przedstawil - mówiąc o siedmiu takich lapach.
  Do cziken 1 - napisal - "Co do Stanu Wojennego.Coz mylil sie...Ale tylko jesli chodzi o Jaruzela, i o interwencje sowiecka....Bo z reszta, mial absolutna racje". Pomylić może się taki szaraczek jak ja - ale nie czlowiek na tym poziomie - to byla gra - nienawiść pchnęla go na drugi tor - w moim odczuciu materialy dotyczące Józefa Pilsudskiego dostarczala mu Moskwa - "Pilsudski zlecil zamordowanie Narutowicza" - takie idiotyzmy potrafi wymyślać tylko Moskwa. A co Pilsudski powiedzial w 1922 roku - " "Panie Prezydencie Rzeczypospolitej!
  Czuję się niezwykle szczęśliwym, że pierwszy w Polsce mam wysoki zaszczyt podejmowania w moim jeszcze domu i w otoczeniu mojej rodziny pierwszego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej.
  Panie Prezydencie, jako jedyny oficer polski służby czynnej, który dotąd nigdy przed nikim nie stawał na baczność, staję oto na baczność przed Polską, którą Ty reprezentujesz, wznosząc toast: Pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej niech żyje!."
  Czy tak przedstawia morderca, swoją przyszlą ofiarę?
  Tu muszę przerwać - bo mam jeszcze inne obowiązki - Las Smoleński - przepraszam.
 • @Eugeniusz Sendecki 03:21:54
  Pewnie dlatego Jędrzeja Giertycha usunięto ze Stronnictwa Narodowego przebywającego na wyspach brytyjskich, no ale na temat Piłsudskiego Jędrzej Giertych chyba miał rację?
 • @Eugeniusz Sendecki 03:21:54
  Panie Sendecki, jak dla Pana autorytem jest ktos, kto byl esbeckim kapusiem (Kossecki), to gratuluje.Czytalem wszystkie ksiazki Jedrzeja Giertycha, o Crommwelu takze....Chyba sie Pan za daleko zagalopowal, w ocenie poczciwego Jedrzeja.

  A teraz do reszty.To ze poparl wprowadzenie stanu wojennego, nie przekrasla jego zaslug dla Polski.Poparl, bo nie wiedzial o rzeczach, ktore My wiemy dzisiaj (zreszta o tym, ze sowiety nie wejda wiedzialo tylko kilka osob).Byl przeciwny Solidarnosci,bo wiedzial ze tam pierwsze skrzypce gra sekta zydowska z KORu, w postaci wszelkiej masci doradcow etc.

  I teraz wypominanie mu tego epizodu jest smieszne.Czlowiek, ktory w wieku 16 lat walczal jako ochotnik z bolszewikami.Byl jednym z tworcow polskiego Harcerstwa.Ten, ktory uciekal z Offlagow niemieckich kilkanascie razy...To tylko te najwazniejsze.Takze panowie troche wiecej obiektywizmu.

  A kolega autor skupil sie na zdaniach, ktore nie byly moze najszczesliwsze pod adresem Pilsudskiego, natomiast nie odniosl sie, do calej masy dokumentow przytaczanych w tych ze ksiazkach.I nie byly to zadne papiery dostarczane przez sowietow, tylko dokumenty, z niemieckich, angielskich i austro-wegierskich zasobow.Absolutny brak obiektywizmu panie kolego.
 • **
  Niektórzy polscy narodowcy ponad zdradę i spostrzegania ich poczynań przez Polaków mają dobro Polski i konsekwencje swojego poczynania w przyszłości, chcą swoim postępowaniem z Polski uratować to co tylko można, dlatego w pewien sposób rozumiem postępowanie Macieja Giertycha, ponieważ wydaje się mnie w dniu dzisiejszym, że dla Polski jest gorsze to, że rządzą nami ludzie Kiszczaka, agentur, masonerii i żydostwa, od tego jakby do władzy nad Polska nie doszedł KOR i masoneria związana z PC i Olszewskim.

  Co okazało się lepsze dla Polski i to do czego doprowadził Polskę KOR, czy to co by wydarzyło się, gdyby KOR-u nie było i jego ludzi w polskim sejmie i polskim rządzie? To jest tylko gdybanie, ale moim zdaniem warto nad tym się dzisiaj zastanowić. Przecież i tak Jaruzelski musiałby odejść, musiałby pójść w zapomnienie, dzięki temu nie byłoby Okrągłego Stołu i Magdalenki.

  Ja ze swoją wiedzą i ze swoim wychowaniem, tak bym dzisiaj nie postąpił, jak panowie Maciej i Roman Giertych, ale czy w dniu dzisiejszym szczucie Polaków na Rosjan wyjdzie w razie czego, Boże uchowaj, Polsce i Polakom na dobre, a może znowu po nas przejadą się Moskale jak walcem? Czy szanowny autor, którego osobiście bardzo cenię, wziął to pod swoją rozwagę?

  I żeby było jasne, bo pewnie po moim wpisie zaraz odezwą się głosy oburzenia, ja się nie zgadzam z tym, co czynił Maciej Giertych, czy dzisiaj pan Roman, ale ze zdaniem pana Jędrzeja Giertycha na temat Piłsudskiego zgadzam się w całej rozciągłości.

  Piłsudski był zdrajcą Polski, świadczą o tym jego poczynania, począwszy od samego początku jego kariery, jako naczelnika państwa polskiego, po pierwsze nie był twórcą i pomysłodawcą Legionów Polskich, które mu się zupełnie niesłusznie przypisuje! Potem Polski Śląsk i powstania śląskie, przybycie do Warszawy, Wielkopolska i Powstanie Wielkopolskie, wojna z bolszewikami i sama bitwa warszawska, w której Piłsudski nie uczestniczył, mało tego, przed decydującą bitwą z bolszewikami zrzekł się naczelnego dowództwa nad całą Polską Armią na ręce polskiego chłopa Witosa i zdrada naszych sojuszników białych generałów, m. in. Wrangla, a potem podpisanie kompromitującego dla Polski pokoju z żydowskimi bolszewikami, który został podpisany przez Polskę w Rydze.

  Niszczenie i delegalizacja polskiego ruchu narodowego, klika sanacyjna i jego więzienia, przystępowanie do masonerii, kreowanie w Polsce nowego państwa Judeopolonii, nadawanie setkom tysiącom żydów z Rosji polskiego obywatelstwa, którzy już wkrótce wsadzili nam za to nóż w nasze polskie plecy, burzenie ukraińskich cerkwi, tzw. Pułkownicy i ich rola, marsz na Kowno, rozbicie i rozbrojenie polskiej armii, mianowanie się samemu na marszałka Polski, niegodne i niemoralne życie osobiste, warcholstwo, kłótliwość, niemoralność i zwykłe chamstwo, okultyzm, miał przez całe swoje życie przy sobie jasnowidza, przechrzcił się dla kobiety, opuścił w chwili śmierci swoją żonę, gdy ona umierała, nie pojawił się na jej pogrzebie. I wreszcie wyrażanie się o swoim narodzie w najgorszy i jednocześnie niedopuszczalny haniebny sposób i to wielokrotnie. Przewrót majowy, mordowanie Polaków, Piłsudski miał więcej istnień Polaków na swoim sumieniu niż zdrajca Jaruzelski. Chyba zdaje sobie pan z tego sprawę?

  I to zdaniem pana jest człowiek, z którego my Polacy powinniśmy brać dzisiaj przykład, mieć go za wzór i czynić z niego bohatera wolnej i Wielkiej Polski? Przecież sanacja, była jota w jotę podobna do tego, co obecnie dzieje się w naszej Ojczyźnie, Komorowski, Tusk, PiS, PO, PSL, SLD, UPR, Nowa Prawica, to ta sama klika, w odróżnieniu od tamtej Polski, wtedy Polak miał inną alternatywę mógł przystąpić do Stronnictwa Narodowego, OWP, ONR, a dzisiaj?!
 • @cziken1 12:02:31
  Zgadam się z pańskim zdaniem. :)

  Pozdrawiam.
 • @Pan Marky 10:51:36u)
  Nie wypowiadam sie obszernie w tematach w których nie jestem ekspertem, stąd odesłanie do źródła - tym bardziej, że owego źródła nie mam w tej chwili pod ręką i muszę przywoływać je z pamięci. Zapewniam, że książkę mam (,,zagruzowaną" w innym miejscu) iczytałem.
  Czy w książce są dowody na to, że Piłsudski był agentem (austriackim) i mordercą (zza biurka)? Dowodów 100- procentowych nie ma, tak jak w setkach czy tysiącach innych spraw ,w których działali ,,nieznani sprawcy". Są jednak poszlaki, które graniczące z dowodami.
  Generał W. Ostoja-Zagórski był oficerem armii austriackiej prze I wojną światową i już wtedy stykał się z Piłsudski. Panowie bardzo się nie lubili. Konflikt narastał w okresie Legionów, gdzie o ile się nie mylę, był szefem sztabu oraz wywiadu. Podobno doszlo nawet do spoliczkowania Piłsudskiego przez generała. Oliwy do ognia dolała sprawa Bitwy Warszawskiej i kwestionowania przez niego wraz z generałm T. Rozwadowskim sprawczej roli Marszałaka. Po Zamachu Majowym obydwaj generałowie zostali zamknięcenei w więzieniu w Wilnie, skąd wprawdzie wyszli ale już długo nie pożyli. Generał Zagórski zaginał już w trakcie powrotu z więzienia, są świadkowie, że wsiadał do samochodu z oficerami na dworcu Wileńskim w Warszawie. Sprawa szczegłowo opisana w książce w rodziale ,,Sąd kapturowy".
  Znana jest też sprawa generał Tadeusza Rozwadowskiego, z więzienia wyszedł chory (wg. opinii lekarza był truty) za kilka miesięcy zmarł, nie zgodzono się na sekcję. (O tym też jest książka !)
  Spraw tego typu ma na sumieniu sanacja dużo więcej. Przypomnę pobicie i wrzucenie do dołu pod Warszawą półmartwego pisarza T. Dołęga-Mostowicza za obmalowanie ich w ,Karierze Nikodema Dyzmy".
  Proszę nie żądać żebym streszczał całe publikacje. Jeżeli ktoś się wypowiada na dany temat to powinien znać chociaż podstawowe źródła.
  Pozdrawiam
 • @Bożan 13:14:37
  Dziekuje za twoja rzeczowa odpowiedz. (Mowmy sobie "ty," dobrze? Marky jestem, a "Pana" dodalem sobie, zeby irytowac tych, ktorzy nienawidza "polskich panow" - byl tu kiedys jeden taki, chyba jakis banderowiec).

  Piszesz szczerze: "Dowodów 100- procentowych nie ma, tak jak w setkach czy tysiącach innych spraw ,w których działali ,,nieznani sprawcy"."

  --- No wlasnie, dowodow nie ma. A oswiadczenia o winie Pilsudskiego np. w sprawie smierci gen. Zagorskiego pochodza od zacieklych wrogow politycznych Marszalka, m.in. Witosa, czyz nie tak?

  RE: Są jednak poszlaki, które graniczące z dowodami.

  --- Co konkretnie znaczy "poszlaka graniczaca z dowodem"? Czy taka "poszlaka" to dowod? Jesli nie, znaczy, ze NIE MA dowodow na to ze Marszalek dopuscil sie tych wykroczen o ktore jest oskarzany, czyz nie tak?

  Co do tego, ze sanacja bywala brutalna - zgadzam sie. Nie znaczy to jednak, ze Polak - prawdziwy Polak, czyli patriotyczny - powinien uwazac ja za zla dla Polski i potepic.

  Podobnie w przypadku endecji.

  Dzis prawdziwy, czyli patriotyczny Polak, powinien szanowac obie orientacje polityczne - zarowno pilsudczykowska jak i endecka, bo obie byly korzystne dla Polski, dzialaly dla Jej dobra.

  Nie szanuje ich zas albo polonofob, np. obcy polonofob, albo Polak zwiedziony przez polonofobow ich propaganda nienawisci przeciwko czy to pilsudczykom czy endekom.

  Pilsudczykow wydaje sie nienawidzic Moskwa i jej kreatury w Polsce, a endekow - ekiimostwo-muchnikeria.
 • @cziken1 12:02:31 GEJCZIKIN BRONI GIARTYCHOW W ZAPARTE? :)
  RE: teraz wypominanie mu tego epizodu jest smieszne.Czlowiek, ktory w wieku 16 lat walczal jako ochotnik z bolszewikami.Byl jednym z tworcow polskiego Harcerstwa.Ten, ktory uciekal z Offlagow niemieckich kilkanascie razy...

  --- Pedasz, gejczikin, ze to, ze osobnik mial "zaslugi" w przeszlosci usprawiedliwia jego dzisiejsze nikczemne czyny?

  RE: Takze panowie troche wiecej obiektywizmu.

  --- Czy ktos jest tu nieobiektywny? Konkretnie kto i w jakiej sprawie? A czy TY jestes obiektywny, gejczikin? Czy nie bronisz wiadomych osobnikow zaciekle, wbrew faktom na ich niekorzysc?
 • @Paweł Tonderski 12:03:28 MOSKALOFIL TONDERSKI STRASZY MOSKWA?
  RE: ale czy w dniu dzisiejszym szczucie Polaków na Rosjan wyjdzie w razie czego, Boże uchowaj, Polsce i Polakom na dobre, a może znowu po nas przejadą się Moskale jak walcem?

  --- A kto niby w dniu dzisiejszym "szczuje" Polakow na "Rosjan" i konkretnie jak? Podaj konkretne przyklady. Potrafisz?

  Natomiast sa z pewnoscia tacy, co strasza Polakow Moskwa w sposob, ktory mozna wyrazic tak: "Nie robcie i nie mowcie absolutnie niczego niemilego Moskwie, poddajcie sie jej, zaakceptujcie jej obchodzenie sie z wami, nawet jak na was napadnie i i zacznie was mordowac na masowa skale, wyniszczac, bo inaczej Moskwa zrobi z wami cos strasznego."

  Czy tacy osobnicy to nie polonofobi i zdrajcy?

  Czy Ty nie jestes jednym z nich, Tonderski-skrajny moskalofilu?

  PS. Twierdzisz, ze Polacy sa "szczuci."Czy uwazasz Polakow za psow? Widzisz, nawet twoj jezyk swiadczy o twojej polonofobii.
 • @Pan Marky 13:46:01
  Oczywiście Marky, przejdźmy na ,,ty".
  Właściwie nie mam w tej sprawie wiele do dodania. Poszlaki z książkii Piotra Kowalskiego, wskazujące co najmniej akceptację przez Miarszałka wyroku śmierci na generała Zagórskiego mnie przekonały. Stąd roboczy termin ,,poszlaka granicząca z dowodem". Za dużo było w tej sprawie ,,zbiegów okoliczności ". Z tego co pamiętam, wkrótce zastrzelono kierowcę samochodu do którego wsiadł generał Zagórski.
  Jasne, że ta sprawa była wykorzystywana politycznie. Trudno żeby nie była. Wspólcześnie batem na przeciwnika politycznego może być np. rachunek za dorsze na 8 zł.
  Daleki jestem od nienawiści, czy totalnego potępiania Piłsudczyków, trudno im odmówić patriotyzmu. To jednak temat na inną rozmowę.
  Jescze raz pozdrawiam, i w tej kwestii będę już milczał.
 • @Bożan 15:22:27
  RE: Jescze raz pozdrawiam, i w tej kwestii będę już milczał.

  --- Twoje argumenty sa ciekawe, definitywnie warte przemyslenia. Jesli Marszalek rzeczywiscie przyczynil sie do smierci Zagorskiego, powinno sie to ujawnic. Dlaczego bys musial milczec w tej kwestii?

  Rowniez pozdrawiam, liczac na to, ze bedziesz smialo pisal to, co uwazasz za stosowne.
 • @cziken1 23:53:19
  podpisuję się, jeżeli można pod twym tekstem
 • @cziken1 12:02:31
  Dziękuję za podkreślenie - że oparl się na dokumentach - tylko proszę powiedzieć jak je zdobyl - gdzie? i od kogo? bo takie dokumenty na ulicach nie leżą. Lenin też wspólpracowal z Niemiaszkami. Stalin wspólpracowal z Carską Policją, a potem zacieral ślady - świetnie się w tym wyszkolil. O tym, że Pilsudski wspólpracowal z Niemiaszkami, to żadna sensacja - bo wspominal o tym nie jeden film dokumentalny - ważne są jednak cele tej wspólpracy - po pierwsze dzialal na szkodę Rosji i wzniecal plomień, by dwóch zaborców wzięlo się za karki (i tu siedzi drzazga - która rani i ma wciąż ranić, na życzenie wschodnich naszych braci Obóz Narodowo-Radykalny - mnie nie potrzeba wielkich ksiąg odczytywać, by to spostrzec - widać to golym okiem, jak wielki pryszcz na golej d... którego nie da się upudrować. Iwan Sierow nie po to szkolil swoich synów, by tu kartoszki z popiolu wybierali - ale dzialal wedle przyslowia - zgoda buduje, a niezgoda rujnuje ). Ludzie ! mamy 21 wiek - tamte czasy to daleka historia - można sobie przy kuflu piwa o tym pogadać. Przecież ten kraj ginie - a wy sobie ręki nie potraficie podać? Proszę popytać ludzi na ulicy- co ludzie wiedzą o sanacji (uzdrowienie) - o Romanie Dmowskim, Tadeuszu Rozwadowskim.
  To ja wam powiem - gówno wiedzą. Ich interesuje Batman, Spiderman, Gwiezdne Wojny, Myszka Miki, Gwiazdy i gwiazdeczki seriali TV i inne pierdoly z Wojewódzkim na czele.
  Razu pewnego, kiedy to szliśmy na kolejną miesięcznicę - ktoś zapytal Ewinię:
  - Co świętujecie, po co wam te balony?
  Ewinia odpowiedziala - Jak to co? Dziś jest rocznica, co wydarzylo się 10 kwietnia w Smoleńsku?
  W odpowiedzi uslyszala - bitwa pod Grunwaldem?
  To nie jest śmieszne, to jest tragiczne - ale z tym trzeba się liczyć. Awantury i niezgoda jeszcze bardziej to wszystko kaleczy - i dziala tylko na korzyść Salci i Aronka. Jak trzeba bylo, to Żolnierze Wyklęci potrafili dogadać się i z UPA - by skupić się przeciw sovietom.
  A jeśli już nie potraficie wyciągnąć ręki na zgodę - to choć nie opluwajcie tych, co walczą pod znakiem Krzyża. Zaśpiewalem "Legiony" i wiersze Marii Konopnickiej - pod której adresem, też poszly bluzgi. Mickiewicz - be, Slowacki - be, Krasiński - be, Belza - be. Wychodzi więc na to, że w Polsce nadal smakują najlepiej ruskie pierogi i żydowskie bajgiely. A tak, smakują - wystarczy popatrzeć ilu frajerów zbiera Chór Alexandrowa - który sprzedaje lipę i propagandę, a ilu przychodzi na koncerty Polskich Patriotów.
 • @Edward Snopek 23:41:10
  A teraz proszę wybierać
  Chór Alexandrowa hej sokoły
  http://youtu.be/eWuMx5m3-OI
  Edward Snopek hej sokoly
  http://youtu.be/wnEzajzDh8s
 • @Edward Snopek 00:13:26
  ich jest setka, mają orkiestrę, widownię wypelnioną baranami
  i ja - sam - z gitarą za kilka zlotych, bo nie stać mnie na lepszą
 • @Edward Snopek 00:20:27
  Niewazne, ze, jak piszesz, gitara za kilka zlotych, bo znakomicie, prawdziwie po polsku, od serca spiewasz, jestes prawdziwym artysta.

  Dzieki za twoje piesni, Edward.
 • @Edward Snopek 00:20:27
  Tak wygląda ta nasza wojna
 • @Edward Snopek 23:41:10
  Panie kochany,chodzi o obiektywizm, ktorego Pan zes nie zachowal...Tylko tyle, i az tyle.Mowimy tu o konkretnej sprawie, a nie o geopolityce, wspolczesnosci itp itd.

  Z tymi dokumentami, to jest rzecz bardzo prosta - sa w archiwach.Wez Pan pojedz do Krakowa na ten przyklad na Jagiellonke.Jak odpowiednio wczesniej Pan zalatwisz sprawe, to Ci udostepnia takie papierzyska, ze ho ho.I tak to dziala wszedzie...Zadna to filozofia,i czarna magia, ani sowieckie sluzby.

  Mi chodzi o obiektywizm, a Pan uparcie bawisz sie w udowadnianie, ze to sluzby za tym staly...albo robisz Pan za adwokata Pilsudskiego,i jego taktyki...Ja w ogole, w to nie wchodze, choc zdanie swoje mam.Jakbym byl zlosliwy, i stosowal panska metode, to bym powiedzial, ze na Pilsudskiego sa takie papiery, ze zadne tlumaczenie sie taktyka tutaj nie pomoga...Nie oto chodzi.Problem wlasnie polega na tym,ze robi sie z trumny Pilsudskiego jakas swietosc,ktora trzeba czcic,niczym obraz matki boskiej czestochowskiej,i nie pozwala sie podejsc do tematu normalnie, i badac sprawy nie tylko wielkie, ale tez i mniej ladne, oraz te brzydkie...Na tym polega obiektywizm, ktorego w tym temacie malo.

  Wkurzasz sie Pan, jak ktos mowi o Pilsudskim w taki czy inny sposob, a sam Pan to sama medtode stosuje...Mowi, zle o Marszalku, to napewno agent sowiecki, ruski itp. Przeicez to jest dziecinada...

  A z tym ONR, to nie bardzo rozumiem...O ktorym Pan mowisz...O Piaseckim, i bylym niedobitka po Falandze,ktorzy dogorywali w PAXie???
  Bo wie Pan, jak sie o czyms mowi, to powinno sie wiedziec cos na temat...
 • @Paweł Tonderski 11:56:05 - Jędrzej Giertych mógł przekłamywać w sprawie Piłsudskiego i kryć agenturę WASP-owską.
  Miał Jędrzej Giertych rację co do Pilsudskiego - że to był niekorzystny dla Polski polityk, ale nie musiał mieć racji we wszystkim. Mógł świadomie kłamać, żeby uwiarygodnić się jako "prawdziwy, ortodoksyjny, endek". Drugim celem kłamstwa mogła być akcja dezinformacyjna co do rzeczywistych sprawców Zamachu Masońskiego w maju 1926. Wiemy, że wśród wysokich dowódców i generałów Wojska Polskiego działała masońska agentura WASP-owska, której zależało na likwidacji Polski. Udało im się akcję likwidacji Polski jako bufora oddzielającego ZSRR od III Rzeszy przeprowadzić i sfinalizować w roku 1939-tym. Przypisując całe zło Piłsudskiemu dokonujemy kamuflażu rzeczywistych sprawców likwidacji IIRP. Właśnie? Gdzie jest usystematyzowana lista winnych zagłady Państwa Polskiego w roku 1939-tym? Jakoś ona krotka. Otwiera ją Piłsudski, kończy Wieniawa-Długoszowski, w środku jest Kostek Biernacki. I co? To wszystko? Trzech facetów zdołało wykończyć państwo 30-tomilionowego narodu? Ja w taką wersję nie wierzę.
 • @cziken1 12:02:31 - świadectwa Józefa Kosseckiego bym nie bagatelizował. Jest kuzynem kardynała Deskura i może od niego...
  ...się czegoś dowiedział? A w ogóle to ile razy Pan powie o Kosseckim, że kapuś - tyle razy niech Pan będzie również łaskaw zaznaczyć, że on kuzyn wysokiego funkcjonariusza Służb Watykańskich, kardynała Kościoła Świętego, Matki Naszej. Żeby było uczciwie.
  +
  Praca doktorska Jędrzeja Giertycha zawiera w sobie element szantażu skierowanego do Slużb Brytyjskich (WASP-owskich). Tak jakby "poczciwy Jędrzej" chciał przypomnieć masonom brytyjskim, żeby o nim i o jego licznych dzieciach nie zapominali, bo on pozostawiony na lodzie - zemści się ujawniając gojom polskim tajemnice swoje rodzinne. No i wychlapał prawdę o Martinie Gertichu, współpracowniku Komensky'ego. Ciekawe - o czym prawdy nie napisał?
  +
  A tworzenie "polskiego Harcerstwa" jest faktem obciążającym, niestety. Było to antypolskie działanie pro-masońskie. Polska organizacja młodzieżowa już istniała i się nazywała "Sokół". Masoni zrobili gojom harcerstwo po to, by złamać Sokoła. Pozostaje pytanie - na ile Jędrzej Giertych robił harcerstwo szczerze, a na ile świadomy był jego celów?
 • @Eugeniusz Sendecki 01:46:17
  Coz, kazdy odpowiada za wlasne czyny...Czyz nie tak,kolego Sendecki???To odnosnie Kosseckiego...

  Z tym szantazem, to moim zdaniem przesada, bo co mogl biedny emigrant, z Polski, ktorego praca zostala calkowicie przemilczana...Po drugie, to nie zadne tajemnice rodzinne, tylko przy okazji opowiedzial o swoich przodkach, ktorzy sie wywodzili od husyckich Czechow.A ksiazka jest raczej o spisku Jana Amosa Komenskiego...

  Z Harcerstwem tez sie nie zgodze, bo w harcerstwie istnialy dwie opcje - ta masonska jak Pan ja okreslasz, i druga narodowa powiazana wlasnie z wczesniejszym Sokolem, pozniej przeksztalcona w Hufce Polskie (podczas wojny), czyli narodowe harcerstwo.I Giertych byl zwiazany z ta opcja, za co pozniej musial odejsc, gdy wygrala opcja masonska....

  Zreszta byl czlonkiem ZG Stronnictwa Narodowego za zycia Dmowskiego jeszcze, a takze jednym z czlonkow tajnej Strazy Narodowej...Dmowski decydowal, wiec nie sadze aby niepewnego agenta, do takiej struktury dopuscil.
 • @Pan Marky 14:02:36
  Kolejny wpis nie na temat. Idziesz zdobywać Moskwę, z czym i z kim to będziesz czynił? Czy w tym celu zabierzesz się stamtąd, gdzie obecnie mieszkasz i żyjesz, i w tym celu przyjedziesz do Polski, aby nam w tym pomóc?


  Kto szczuje Polaków na Rosjan?

  Tacy ludzie jak ty i tobie podobni, którzy chorują na chorobę na Moskala, którzy w imię unicestwienia Moskwy i Ruskich są gotowi poświęcić swój własny naród i swoją własną Ojczyznę (chyba?). Są gotowi wysłać na pewną śmierć setki tysięcy Polaków, żeby przy tym zabić kilku Rosjan...

  Widać to było doskonale przy okazji meczu Polska - Rosja, gdy na ulice wyszli młodzi ludzie Polacy, aby bić Rosjan. Słowo szczucie odnosi się do tych, co nas na nich szczują, a nie do tych, którzy są szczuci. To syjonistyczne i żydowskie psy lub pożyteczni idioci lub chorujący na chorobę na Moskala, do których najprawdopodobniej ty należysz, szczują i w ten sposób młodych Polaków, po czym pozostawiają ich samym sobie, gdy nimi zainteresują się nasi okupanci zasiadający w tzw. "polskim wymiarze sprawiedliwości", dlatego właśnie tym zachowaniem upodobniają się do psów...
 • @Paweł Tonderski 10:26:51
  Czy twierdzisz ze jakis moj wpis jest nie na temat? Ktory to konkretnie wpis? A moze to ty po raz kolejny twierdzisz cos od rzeczy, czyli klamiesz? Wic twierdzisz, ze ja ide zdobywac Moskwe? Udowodnij, ze to robie. Potrafisz? Czy jak zwykle wymyslasz i klamiesz?
  Wiec twierdzisz, ze ja mieszkam poza Polska? Udowodnij, ze tak. Jak zwykle wymyslasz i klamiesz? A kim sa ci "my" ktorym ja mialbym rzekomo pomoc (tfu, na psa urok) - to ty i kto jeszcze? Tonderski, tacy chorzy moskalofile jak TY to nie wiekszosc Polakow; to w istocie malutki margines, degeneraci. Mozesz sobie roic co chcesz, zaprzeczac do usr..j smierci, ale to jest FAKT.
  Udowodnij, ze ja "szczuje" Polakow na Moskali, chce "unicestwienia" ich i Moskwy, chce poswiecic swoj wlasny narod i Ojczyzne, wyslac na pewna smierc setki tysiecy Polakow, zeby przy tym zabic kilku Moskali. Potrafisz? Jak zwykle roisz oblakanczo, klamiesz i oczerniasz?

  RE: Widać to było doskonale przy okazji meczu Polska - Rosja, gdy na ulice wyszli młodzi ludzie Polacy, aby bić Rosjan.

  --- Co bylo widac doskonale w czasie meczu Polska-Rosja? Czy to, ze ja rzekomo szczuje na Moskali, chce ich "unicestwienia," itd.? A dlaczego wspomniani przez ciebie mlodzi Polacy zachowywali sie tak, jak sie zachowywali? Czy ich za to nienawidzisz, ukaralbys ich za to surowo, zeslal na Sybir?

  RE: Słowo szczucie odnosi się do tych, co nas na nich szczują, a nie do tych, którzy są szczuci.

  --- Jesli twierdzisz, ze ktos (konkretnie kto?) "szczuje" Polakow na kogos, to slowo "szczuje" odnosi sie tez do Polakow, prawda? Zarazem slowo "szczuje" odnosi sie do psow. Zatem jesli oswiadczasz, ze ktos "szczuje" Polakow, porownujesz Polakow do psow, prawda?

  RE: To syjonistyczne i żydowskie psy lub pożyteczni idioci lub chorujący na chorobę na Moskala,

  --- Czyli konkretnie kto? Podaj ich nazwiska. Potrafisz? Udowodnij, ze ja "najprawdopodobniej" do nich naleze. Potrafisz?
  Tonderski, fakty wydaja sie pokazywac, ze to TY chorujesz - na skrajna moskalofilie.
 • @Paweł Tonderski 12:03:28 BOJKOT WYBORÓW
  Nie pozostaje nam nic innego jak zbojkotować wszystkie partie mafie i nie isć na wybory.A jak już ktos naprawdę musi to niech idzie i zabierze ze soba karte do głosowania to nie jest karalne.Pani Anna Walentynowicz zrozumiała to już w 2001 roku pisząc w Gdańsku po naszym spotkaniu APEL O BOJKOT WYBORÓW.Potem za namową państwa gwiazdów uległa czarowi PiSu.W dni 8marca podczas naszej rozmowy telefonicznej wyznała mi miał pan rację oddam ten order prezydentowi który nas zdradził podpisując traktat w Lizbonie.Na internecie jest film otym kto w sejmie jak głosował w sprawie ratyfikacji tego chaniebnego traktatu.To daje do myslenia na temat klasy politycznej w polsce.To sa namiestnicy dawnego uładu i trzeba przeciwko nim się zbuntować Nie mamy za sobą niestety ani Kosciołu ani wojska więc mamy tylko tę jedna broń.TĄ BRONIA JEST BOJKOT WYBORÓW/Pozdrawiam Stefan Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031