Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 356 komentarzy

Dlaczego Pomagano Żydom?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Film oparty na podstawie konferencji Prof. Jana Żaryna, jaka miała miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, dnia 25 06 2014 r. przy ul Świętojańskiej 10.

 Konferencja odbyła się pod hasłem "Dlaczego pomagano Żydom?" i taki też jest tytuł obrazu filmowego. Film przedstawia materiał filmowy tylko z podziemia kościoła.

Przez mur przekradam się 
I biegnę tu jak zgoniony pies! 
Choć tropi mnie pan władza, 
Żandarm, Gestapo i SS. 

ps - PIeśń p.t. "Warszawo Ma" nie zaśpiewałem przypadkowo. Tekst tej pieśni, napisanej przez Żyda, wyraźnie wskazuje, iż tam, po drugiej stronie muru, gdzie przebywali katolicy, nie obojętni na ludzkie cierpienie, można było znaleźć pomoc, pomimo, że groziły za to surowe konsekwencje, najczęściej była to śmierć  z rąk okupanta.Gdyby było inaczej nikt nie napisał by tej pieśni i nikt też nie ryzykował by życiem, przeskakując bez konkretnego celu muru. Okupant nie postawil muru by chronić Żydów przed podłymi Polakami - okupant postawił mur i ustanowił surowe prawo, by Polacy nie pomagali Żydom. Dziś pojawiają się osoby głównie pochodzenia żydowskiego, które starają się i za przyzwoleństwem swoich ziomków trzymających w naszym kraju władzę, odwracać historię - a to dla chęci zysku, a to dla celów politycznych, czy przekształceń itd. Te zbiry nawet są odznaczani - to już jest paradoks - to jest zbrodnia - ale tak się dzieje.

E.M.S.

 

 

 

 
https://www.youtube.com/watch?v=yPDdt0U42bw&list=UUwaqksULt5bxqdDLcqceV8Q
 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031